A A A

O Wierchomli

Wierchomla Mała to miejscowość turystyczna położona na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, pomiędzy Muszyną a Piwniczną Zdrój. Od sezonu 1997/98 mieści się tu nowoczesna i stale rozwijająca się stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna Wierchomla (wcześniejsza nazwa to Stacja Narciarska Wierchomla) z 10 wyciągami, w tym najdłuższym w Polsce wyciągiem krzesełkowym , czynnym również latem.

 


Regularnie organizowanych jest tu wiele imprez sportowo - narciarskich, rowerowych oraz wyścigi psich zaprzęgów. Atrakcje dla turystów stanowią też stare połemkowskie chaty, liczne źródełka, jaskinie pod górą Pusta Wielka , grillowiska, pole do gry w paintball, skałki do wspinania, szlaki turystyczne piesze i rowerowe, basen kryty, park linowy ze ścianką wspinaczkową, bacówka nad Wierchomlą, niedaleko schronisko na hali Łabowskiej, trasa piesza i rowerowa na Jaworzynę Krynicką, skąd można zjechać koleją gondolową do Krynicy Zdroju. Podczas zimy narciarze mogą korzystać z nowopowstałej trasy narciarskiej do Szczawnika.
 

Okolica

W Beskidzie Sądeckim jest położonych wiele miejscowości turystycznych położonych w okolicach Wierchomli Małej gdzie znajduje się Willa „Krupówka”, jedną z nich jest Piwniczna Zdrój położona w południowej części Beskidu Sądeckiego nad rzeką Poprad. Beskid Sądecki ma dwa pasma górskie: po stronie zachodniej Pasmo Radziejowej z najwyższym szczytem Radziejową oraz po stronie wschodniej Pasmo Jaworzyny z szczytem Jaworzyną , tworząc wspaniały przełom z licznymi zakolami.

Południowa granica miasta jest zarazem granicą państwową pomiędzy Polską a Słowacją (przejście graniczne Piwniczna-Mniszek) .Okolica jest bardzo atrakcyjna zimą, przede wszystkim ze względu na położone na jej terenie stacje narciarskie takie jak Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, Sucha Dolina w Kosarzyskach, „Ryterski Raj” w Rytrze, stacja narciarska w Kokuszce oraz stacja narciarska w Krynicy, które dysponują dużą ilością różnego rodzaju wyciągów oraz tras narciarskich przystosowanych dla zaawansowanych jak i początkujących narciarzy.

 

Zobacz jak na żywo wyglądają naszej pokoje
Home Pokoje O Wierchomli O nas Rezerwacja Kontakt
willakrupowka.pl Wszelkie prawa zastrzerzeżone.     Polityka prywatności cookies.
+48 603 460 001
kontakt@willakrupowka.pl
Wierchomla Mała 27
www.willakrupowka.pl